Spring 2017 Registered Schools

It’s not too late to register your school for the Spring 2017 Healthy Futures Challenge! Click HERE or the link to the right to register!

Schools already registered for spring are listed below in alphabetical order.

Abbott Loop Elementary
Adak School
Alakanuk
Allakaket School
Alpenglow Elementary
American Charter Academy
Anchor Lutheran School
Anchorage Raven Homeschool
Anderson Elementary
Anderson School
Andrew K. Demoski School
Angoon
Aniguiin School-Elim
Anne Wien Elementary
Anvil City Science Academy
Aqquluk Elementary
Aquarian Charter School
Arctic Light Elementary
Auntie Mary Nicoli Elementary
Aurora Elementary
Badger Road Elementary
Barnette Magnet
Baxter Elementary
Bayshore Elementary
Bear Valley Elementary
Big Lake Elementary
Bowman Elementary
Butte Elementary
Campbell Elementary
Cantwell School
Chenega Bay School
Chester Valley Elementary
Chinook Elementary
Chugach Optional Elementary
Chugiak Elementary
Cooper Landing School
Cottonwood Creek Elementary
Craig Elementary
Crawford Elementary
Creekside Park Elementary
Crow Village Sam School
Cruikshank School
Danger Bay School
Delta Junction Elementary
Delta Raven Correspondence School
Dena’ina Elementary
Denali Elementary
Eagle Community School
Eagle River Elementary
Eagle’s View Elementary
Ella B Vernetti School (Koyukuk)
Fairhill Christian School
Fairview Elementary
Family Partnership Charter School
Fawn Mountain Elementary
Finger Lake Elementary
Fire Lake Elementary
Fireweed Academy
FOCUS Fairbanks
Fort Yukon
Galena Elementary
Gastineau Elementary
Girdwood School
Glacier Valley Elementary School
Glacier View
Gladys Jung Elementary
Goose Bay Elementary
Government Hill Elementary
Harborview Elementary School
Harold Kaveolook School
Hermon Hutchens Elementary
Hogarth Kingeekuk Sr. Memorial School
Hollis School
Holy Cross School
Homestead Elementary
Hooper Bay School
Houghtaling Elementary School
Howard Valentine School
Huffman Elementary
Hunter Elementary School
Hydaburg Elementary
Iditarod Elementary School
Ignatius Beans Memorial School
Inlet View Elementary
Innoko River School
Island Christian Academy
James C. Isabell (Teller)
Jimmy Huntington School (Huslia)
John Shaw Elementary
Johnny Oldman School (Hughes)
Joy Elementary
June Nelson Elementary
Juneau Raven Correspondence School
Kachemak-Selo School
Kaleidoscope School of Arts and Sciences
Kalifornsky Beach Elementary
Kaltag School
Kasaan School
Kasuun Elementary
Ketchikan Charter School
Kiana
Kincaid Elementary
Klatt Elementary
Klawock City School District
Klukwan School
Knik
Kokhanok School
Koliganek School
Koyuk
Kuinerrarmiut Elitnaurviat
Lake Hood Elementary
Machetanz Elementary
Main Elementary
Manokotak School
Mat Su Central School
Meadow Lakes Elementary
Mendenhall River School
Merreline A Kangas School (Ruby)
MHS Gladys Dart School
Mikelnguut Elitnaurviat
Minto School
Moose Pass School
Mt. Eccles Elementary
Mt. Iliamna Elementary
Muldoon Elementary
Nanwalek
Naukati School
Ninilchik
Nome Elementary
Nordale Elementary
North Star Elementary
Northern Lights Academy
Northwood Elementary
Nunaka Valley Elementary
nuniwarmiut school
O’malley Elementary
Orion Elementary School
Ouzinkie School
Pacific Northern Academy
Peterson Elementary
Pioneer Peak Elementary
Point Higgins School
Polaris K-12
Port Alexander School
Port Graham School
Qugcuun Memorial School
Rabbit Creek Elementary
Rae C. Stedman Elementary
Rampart School
Raven Correspondence Wasilla
Ravenwood Elementary
REACH
Redoubt Elementary
Rilke Schule
Rogers Park Elementary
Russian Jack Elementary
Saint Elizabeth Ann Seton
Salcha Elementary
Sand Lake Elementary
Sand Point School
Scenic Park Elementary
Seward Elementary
Sherrod Elementary
Shungnak School
Snowshoe Elementary
Spring Hill Elementary
St. Paul
Sterling Elementary
Susitna Elementary
Sutton Elementary
Taku Elementary
Talkeetna Elementary
Tanaina Elementary
Thorne Bay School
Ticasuk Brown Elementary
Tongass School Of Arts And Sciences
Trapper Creek Elementary
Tri-Valley Elementary
Tudor Elementary
Turkurngailnguq School (Stebbins)
Turnagain Elementary
Twindly Bridge Charter School
Two Rivers Elementary School
Unalakleet School
University Park Elementary
Upstream Learning
Ursa Major Elementary
Ursa Minor Elementary
West Homer Elementary
Whale Pass School
White Mountain
William Tyson Elementary
Williwaw Elementary
Willow Crest Elementary
Willow Elementary
Wonder Park Elementary
Woodriver Elementary