Fall 2017 Registered Schools

It’s not too late to register your school for the Fall 2017 Healthy Futures Challenge! Click HERE or the link to the right to register! Schools already registered for fall are listed below in alphabetical order.

Abbott Loop Elementary
Adak School
Airport Heights
Allakaket School
Alpenglow Elementary
American Charter Academy
Anchor Lutheran School
Anchorage Raven Homeschool
Anderson Elementary
Anderson School
Andrew K. Demoski School
Aniguiin School-Elim
Anne Wien Elementary
Aqquluk Elementary
Aquarian Charter School
Arctic Light Elementary
Auntie Mary Nicoli Elementary
Aurora Elementary
Badger Road Elementary
Barnette Magnet
Baxter Elementary
Bayshore Elementary
Bear Valley Elementary
Big Lake Elementary
Birchwood Abc Elementary
Bowman Elementary
Butte Elementary
Campbell Elementary
Cantwell School
Chester Valley Elementary
Chinook Elementary
Chugach Optional Elementary
Chugiak Elementary
College Gate Elementary
Cooper Landing School
Cottonwood Creek Elementary
Craig Elementary
Crawford Elementary
Creekside Park Elementary
Crow Village Sam School
Cruikshank School
Danger Bay School
Delta Junction Elementary
Delta Raven Correspondence School
Dena’ina Elementary
Denali Elementary
Eagle Community School
Eagle River Elementary
Ella B Vernetti School (Koyukuk)
Family Partnership Charter School
Fawn Mountain Elementary
Finger Lake Elementary
Fire Lake Elementary
FOCUS Anchorage
Fort Yukon
Fronteras Spanish Immersion Charter School
Galena Elementary
Girdwood School
Glacier View
Gladys Jung Elementary
Glennallen Elementary
Goose Bay Elementary
Government Hill Elementary
Haines Elementary
Harold Kaveolook School
Hermon Hutchens Elementary
Hogarth Kingeekuk Sr. Memorial School
Hollis School
Holy Cross School
Homestead Elementary
Hooper Bay School
Houghtaling Elementary School
Huffman Elementary
Hunter Elementary School
Hydaburg Elementary
Iditarod Elementary School
Inlet View Elementary
Innoko River School
Island Christian Academy
Jimmy Huntington School (Huslia)
John Shaw Elementary
Johnny Oldman School (Hughes)
Joy Elementary
June Nelson Elementary
Juneau Raven Correspondence School
Kachemak-Selo School
Kaleidoscope School of Arts and Sciences
Kali
Kalifornsky Beach Elementary
Kaltag School
Kasaan School
Kasuun Elementary
Kenny Lake School
Kiana
Kincaid Elementary
Klatt Elementary
Klawock City School District
Knik
Kuinerrarmiut Elitnaurviat
Lake Hood Elementary
Machetanz Elementary
Main Elementary
Manokotak School
Mat Su Central School
Mat-Su Day School
Meadow Lakes Elementary
Mendenhall River School
Merreline A Kangas School (Ruby)
MHS Gladys Dart School
Mikelnguut Elitnaurviat
Minto School
Moose Pass School
Muldoon Elementary
Nanwalek
Ninilchik
Nome Elementary
Nordale Elementary
North Pole Elementary
Northern Lights Academy
Northwood Elementary
Nunachiam Sissuani School
Nunaka Valley Elementary
O’malley Elementary
Ocean View Elementary
Orion Elementary School
Pacific Northern Academy
Pioneer Peak Elementary
Point Higgins School
Polaris K-12
Port Graham School
Rabbit Creek Elementary
Rae C. Stedman Elementary
Rampart School
Raven Correspondence Wasilla
Raven Homeschool Eagle River
Ravenwood Elementary
Razdolna School
Rilke Schule
Rogers Park Elementary
Salcha Elementary
Sand Lake Elementary
Sand Point School
Scenic Park Elementary
Seward Elementary
Sherrod Elementary
Shungnak School
Slana School
Spring Hill Elementary
Sterling Elementary
Takotna Community School
Taku Elementary
Talkeetna Elementary
Tanaina Elementary
Thorne Bay School
Ticasuk Brown Elementary
Tok Elementary
Tongass School Of Arts And Sciences
Trapper Creek Elementary
Tri-Valley Elementary
Tudor Elementary
Turkurngailnguq School (Stebbins)
Turnagain Elementary
Two Rivers Elementary School
Unalakleet School
University Park Elementary
Upstream Learning
Ursa Major Elementary
Ursa Minor Elementary
West Homer Elementary
Whale Pass School
White Mountain
William Tyson Elementary
Williwaw Elementary
Willow Crest Elementary
Willow Elementary
Woodriver Elementary